Utarło się przekonanie, że prezenty na święta dla bliskich powinny bardzo dużo kosztować. Okazuje się, że nie cena jest najważniejsza, tylko rodzaj prezentu oraz dopasowanie go do osoby, która ma być obdarowana. 

Prezenty choinkowe dla męża 

Mąż jest najbliższą osobą dla żony i sprawienie mu radości wymaga sporego wysiłku. Kilka tygodni przed świętami trzeba odwiedzić parę sklepów, by sprawdzić co będzie najodpowiedniejsze. Książki sprawdzą się doskonale, ponieważ niektóre z nich czyta się jednym tchem. Mogą to być książki podróżnicze o agroturystyce, podróżach wędrownika, górskich, morskich, czy po jaskiniach. Niektóre z nich są po angielsku, dlatego na pewno zachęcają męża do wspólnych podróży po Europie. Ciekawa tematyka jako prezent dla męża na święta to motoryzacja. To bardzo obszerny temat, dlatego warto wybrać coś konkretnego. Można kupić opowieści o samochodach sprzed 100 lat, jak też o samochodach bardzo nowoczesnych na energię Tesli. Są też albumy o motorach, silnikach samochodowych czy typowo techniczne. 

Książki tematyczne 

Mąż może mieć różne zainteresowania, z racji swoich pasji lub zawodu, który wykonuje. Stąd też na pewno mu się przyda poradnik o tym, jak zbudować dom, założyć ogród, zrobić naprawę sprzętu, czy wykonać coś stolarskiego. Mąż jak każdy mężczyzna lubi mieć zajęcie, dlatego wszelkie praktyczne poradniki będą chętnie przez niego przeglądane. Najbardziej podpasuje mu tematyka elektroniczna, elektryczna, mechaniczna, techniczna oraz komputerowa. W prezencie może być bogaty zestaw książek, tym bardziej że kupując kilka w jednej księgarni otrzymuje się spory rabat. Wielu mężów lubi uprawiać warzywa, dba o drzewka owocowe, dlatego książki o ogrodnictwie mogą być cenne. Dodatkowo można mu kupić kilka sztuk na temat grzybobrania, wędkowania, czy ziołolecznictwa. Są w nich niezwykłe ciekawostki, o których być może mąż jeszcze nie wie. Wszelkie biznesowe książki przydadzą się mężowi, jeśli prowadzi własny biznes. Są one o inwestowaniu pieniędzy, giełdzie, pracy przez internet i biznesie on line.