Prezent dla męża na święta w postaci książki niekoniecznie musi być drogim produktem. Panie przeważnie zastanawiają się nad eleganckim zegarkiem, koszulą lub portfelem. Świetnym rozwiązaniem może być postawienie na dobrą książkę, z którą życiowy partner spędzi kilka wieczorów. 

„Sto milionów dolarów” – Lee Child

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to kolejna ważna misja Jacka Reachera, czyli postaci, która została wykreowana przez Lee Childa. Autor podjął decyzję o przeniesienie czytelników do 1996 roku. Mąż czytając omawianą pozycję będzie miał możliwość poznania młodszego Jacka, którego wciągnięto w międzyagencyjną misję, której najbardziej istotnym celem jest schwytanie kuriera niebezpiecznej muzułmańskiej organizacji terrorystycznej. Zadaniem głównego bohatera jest zatrzymanie walizki z milionem dolarów. Nie może ona pod żadnym pozorem dostać się w niepowołane ręce. Autor zagwarantował czytelnikom mnóstwo strzelanin, akcji oraz pościgów. 

„Niepokorni” – Vincent V. Severski

Jest to doskonałe zakończenie znanej trylogii o Wydziale Q.  Książka „Niepokorni” jest zarówno ostatnią częścią, jak i wielkim finałem. Sara z Konradem podjęli decyzję o tym, aby w nielegalny sposób zebrać agentów rozwiązanej już grupy. Uważali, że w ten sposób mogą stawić czoła ogromnemu zagrożeniu, które wisi nad Polską. Godny uwag jest fakt, że potyczka ma rozegrać się poza prawem. Vincent V. Severski jednoznacznie podkreślił, że omawiana pozycja nie jest tylko czwartym tomem serii, ale pewnego rodzaju suplementem zamykającym wszystkie zagadki, które nie zostały jeszcze wyjaśnione.

„Wotum zaufania” – Remigiusz Mróz

Książka bardzo często nazywana jest przez czytelników polskim  „House of Cards”. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to pierwsze polskie political fiction. Autor podjął decyzję o przeniesieniu czytelników do świata polityki. W najprostszym możliwym skrócie Daria Seyda, czyli marszałek sejmu obudziła się w pokoju hotelowym i po obudzeniu w ogóle nie pamiętała ostatnich kilkunastu godzin. Z kolei Patryk Hauer trafił na bezprecedensowy ślad politycznej afery dotyczącej najważniejszych osobistości w państwie.